Infiniti – marka, która rośnie w siłęhttp://www.automotorblog.com

Aż trudno uwierzyć, że marka Infiniti, która weszła na rynek polski zaledwie 8 lat temu, dzisiaj cieszy się coraz większą i wręcz zaskakującą popularnością. W marcu liczne media donosiły, że pierwszy egzemplarz Infiniti Q60 zamówił klient z Polski i dokładnie taka sama historia wydarzyła się z najnowszym modelem QX30, którego jako pierwsza na świecie kupiła Polka, zanim auto w ogóle trafiło do salonów. Co ciekawe, już zeszłoroczne rankingi sprzedaży samochodów pokazywały, że w Europie to Polska właśnie jest czołowym odbiorcą tej luksusowej linii aut. Nie ma więc wątpliwości, że marka Infiniti z dnia na dzień zyskuje na znaczeniu i dlatego warto ją bliżej poznać.
Krótka historia Infiniti
Infiniti zostało stworzone przez Nissana w 1989 r., który już kilka lat wcześniej z uwagą przyglądał się sukcesom podobnych linii luksusowych aut swoich konkurentów, choćby marce Lexus należącej do Toyoty. Pierwszym autem z logo niekończącej się autostrady był Infiniti Q45, który produkowany był do 1996 r. i przeznaczony głównie na rynek północnoamerykański. Po przejęciu Nissana przez Renault postanowiono kontynuować pomysł produkcji wysokiej klasy limuzyn i systematycznie zaczęto poszerzać ich ofertę oraz prowadzić ekspansję na innych rynkach: najpierw na Bliskim Wschodzie, potem na Tajwanie i w Korei Południowej, by wreszcie w latach 2006-2008 trafić do krajów europejskich, Rosji i Chin. Od początku samochody Infiniti miały z założenia uzupełniać segment aut klasy premium. W pierwszym okresie istnienia marki były to przede wszystkim luksusowe limuzyny, obecnie jednak oferta modeli została nieco poszerzona.
7 modeli do wyboru
W ostatnich latach Nissan nabrał wiatru w żagle, jeśli chodzi o Infiniti i co rusz proponuje nowe modele seryjne bądź koncepcyjne. Polscy klienci mają do dyspozycji 7 modeli aut:
•    Q30 – kompaktowe auto produkowane w Wielkiej Brytanii i najtańszy model Infiniti
•    Q50 – klasyczny i elegancki sedan o lekko sportowym zacięciu
•    Q70 – szykowna limuzyna pełna luksusu
•    QX30 – nowy crossover klasy premium z napędem na 4 koła
•    QX50 – starszy i większy brat QX30
•    QX70 – duży SUV dla wymagających
•    Q60 – sportowe coupe o mocy 400 KM, którego oficjalna premiera miała miejsce podczas tegorocznego Salonu Samochodowego NAIAS w Detroit.
Jeśli chodzi o auta koncepcyjne, to marka ma mnóstwo pomysłów. Najnowszy z nich to koncept supersamochodu Infiniti Concept Vision, który jak na razie będzie jednym z bohaterów gry na konsole Gran Turismo Sport.

O Autorze

Powiązane artykuły