Idealny samochód dla kobiety- oto jaki powinien być!http://www.samar.pl

Choć każda kobieta wie doskonale, że dla zdrowia i urody powinna poruszać się po mieście na własnych nogach lub rowerze, to jednak w wielu sytuacjach samochód jest dużo lepszym rozwiązaniem. Szczególnie mieszkanki dużych aglomeracji doceniają własne cztery kółka, gdy w 15- stopniowy mróz trzeba pilnie zawieźć dziecko do lekarza lub zrobić cotygodniowe duże zakupy w hipermarkecie.

Zakup samochodu nie stanowi dzisiaj dla żadnej przedstawicielki płci pięknej problemu, ponieważ nawet mając niewielki budżet można znaleźć w dobrym stanie auto używane. Większy kłopot sprawia wybór konkretnego modelu, ponieważ wobec samochodu panie mają bardzo specyficzne wymagania. Jaki więc powinien być idealny samochód dla kobiety?

Ekonomiczny – kobiety są zazwyczaj oszczędne, a pieniądze wolą wydać na nowe buty lub dekorację do domu niż na paliwo. Takim paniom spodoba się np. nowy Nissan Note z silnikiem DIG-S 1,2 l, który pali jedynie 3,5 l/100 km.

Łatwy do parkowania – chodzi tu nie tylko o wielkość auta, ale także wszelkie udogodnienia dotyczące samego manewru parkowania, czyli czujniki, dobrą widoczność itp. Kamerę cofania i system wspomagania pakowania tyłem ma już prawie każdy nowy samochód np. najnowsze Renault CLIO.

Pakowny – na to szczególnie zwracają uwagę kobiety, które doskonale wiedzą ile miejsca potrafią zająć zwykle, cotygodniowe zakupy. Najmniejsze samochody segmentu A mogą być pod tym względem zbyt małe. Dużo lepsze będzie auto z segmentu B np. nowy Peugeot 208 w wersji 5-drzwiowej (łatwiejszy dostęp do tylnych siedzeń ważny jest dla matek małych dzieci) ma pojemność bagażnika 311 litrów, a po złożeniu siedzeń nawet 1152!

Ułatwiający jazdę po mieście – niekończące się korki to zmora już nawet mniejszych miast. Warto po nich jeździć samochodem wyposażonym w automatyczną skrzynię biegów (mają ją np. niektóre wersje Opla Corsy), a także w takie udogodnienia jak system start-stop (wyłącza silnik na światach, pozwalając tym samym oszczędzać paliwo i mniej truć środowisko), czy system wspomagania ruszania pod górę.

Ładny – kobiety dużo bardziej od mężczyzn zwracają uwagę na estetykę auta, niż np. na osiągi silnika. Trudno tutaj doradzić konkretny model, ponieważ każdy ma swój indywidualny gust. Można zainspirować się konkursem Women’s World Car Of The Year, który co roku typuje zwycięzców w kilku kategoriach.

Powyższa lista cech samochodu idealnego dla kobiety z pewnością jest niepełna, bo trzeba przyznać, że panie są bardzo wymagające!

O Autorze

Powiązane artykuły