Czym nowy Opel Astra „drażni klasę wyższą”?https://www.netcarshow.com

Europejski tytuł Samochodu Roku 2016 otrzymał nowy Opel Astra, który jest już piątą generacją modelu. Kompakt jest reklamowany w spotach telewizyjnych jako auto „drażniące klasę wyższą”, a biorą w niej udział takie znane twarze, jak trener piłkarski Jürgen Klopp, czy aktorka Bettina Zimmermann. W każdym spocie podkreślane jest, że auto posiada nowoczesne wyposażenie i udogodnienia, jakie znaleźć można w luksusowych samochodach, mimo że Astra do takiego segmentu aut nie należy. Czy faktycznie nowy hatchback produkowany w Gliwicach ma aż taki powód do przechwałek?

Oto czym szczyci się nowa Astra:

Dopracowane i atrakcyjne nadwozie – sylwetka Astry jest nowoczesna, elegancka i podkreśla dynamikę auta

Wysoki standard wnętrza – podgrzewane kierownica i fotele są doskonale wyprofilowane (fotel kierowcy w bogatszej wersji ma atest AGR, jest elektronicznie regulowany, ma funkcje masażu i wentylacji), zaś przemyślana deska rozdzielcza odznacza się nie tylko dużą funkcjonalnością, ale i precyzją wykończenia z użyciem wysokogatunkowych materiałów. Uwagę przykuwa konsola środkowa z dużym ekranem dotykowym, dzięki któremu np. ustawienie GPS jest niezwykle intuicyjne i szybkie. Poniżej znajduje się sprytny uchwyt na smartfona, a także w opcji dodatkowej urządzenie wypełniające wnętrze auta przyjemnym zapachem surowego drewna lub zielonej herbaty.

Reflektory matrycowe LED – dzięki nim można skutecznie oświetlać drogę w każdym trybie, bez oślepiania innych uczestników ruchu

Przednia kamera – wspomaga inteligentny system rozpoznający znaki drogowe, wskaźnik odległości miedzy pojazdami, wskaźnik utrzymania pasa ruchu i system ostrzegania przed kolizją

Bezkluczykowy system rozpoznający kierowcę – uruchamianie pojazdu przyciskiem

Kamera cofania i system wspomagający parkowanie

Elektryczny hamulec postojowy – zwalnia się automatycznie podczas ruszania

System Opel OnStar – wraz z osobistym opiekunem kierowcy, przydaje się np. w sytuacjach awaryjnych (namierza auto i wzywa pomoc)

Oczywiście to nie wszystkie możliwości nowej Astry, która dostępna jest aż w pięciu wersjach: Active, Essentia, Enjoy, Energy i Cosmo. Każda z nich oferuje inny pakiet wyposażenia i naprawdę trudno je wszystkie wymienić. Warto także wspomnieć o Oplu Astra Sports Tourer, czyli kombi z bezdotykowym otwieraniem bagażnika.

Z pewnością nowy Opla spełnia oczekiwania nawet bardzo wymagających klientów, a reklamy auta wcale nie są przesadzone – Astra pod wieloma względami niewiele ustępuje swoim droższym odpowiednikom.

O Autorze

Powiązane artykuły