Nowy SUV Skody – Vision S/Kodiakhttp://cartests.pl/

Skoda od wielu lat należy do ulubionych marek w Polsce, jednak oferta firmy nie zadowala wszystkich. W całej gamie samochodów Skody odczuwalny jest brak SUV-a wyższej klasy, gdyż niewielkie i mało atrakcyjne wizualnie Yeti traktowane jest bardziej jako niewielki samochód dostawczy, niż crossover na miarę XXI wieku. Czeski producent należący do grupy Volkswagena postanowił chyba coś zmienić w tym aspekcie, gdyż podczas najbliższej międzynarodowej wystawy samochodów w Genewie planowana jest prezentacja koncepcyjnego crossovera pod roboczą nazwą Vision S. Według najnowszych doniesień, jeśli auto trafi na rynek, będzie się nazywało Kodiak.

Na stronie firmy na razie można zobaczyć zarys nadwozia nowego SUV-a, który ma być autem o klasę wyższym od Yeti. Już na pierwszy rzut oka widać nowoczesną i aerodynamiczną linię samochodu, znacznie odbiegającą od dotychczasowych modeli Skody. Zgrabny grill, wąskie reflektory, tylny spojler i lekko spłaszczona bryła nadają autu nieco sportowego sznytu. Z kolei potężne koła i gabaryty samochodu przypominają o jego terenowych możliwościach.

W porównaniu do Yeti, Kodiak będzie zdecydowanie większy, gdyż jego długość ma wynosić aż 4,7 metra, szerokość 1,91 m, zaś wysokość 1,68 m. Auto ma mieć napęd na cztery koła, dużo przestrzeni w środku, zapewniającej miejsca dla 5 do 7 pasażerów, trochę więcej nowoczesnych rozwiązań elektronicznych i lampy LED.

Najprawdopodobniej nowy SUV Skody będzie oparty na platformie Volkswagena Tiguana, zaś opcje silnikowe będą obejmować diesle oraz jednostki benzynowe o mocy od 150 KM do 220 KM.

Jak dotąd nie wiadomo dokładnie, kiedy nowy crossover pojawi się w salonach. Mówi się o jesieni tego roku lub dopiero roku 2017, kiedy to do sprzedaży ma trafić także nowa wersja Yeti. Na konkrety jednak trzeba jeszcze cierpliwie poczekać, przynajmniej do najbliższych The Geneva International Motor Show, które w tym roku odbędą się między 3 a 13 marca i podczas których koncepcja nowego SUV-a być może zostanie zaprezentowana szerszej publiczności po raz pierwszy.

 

 

O Autorze

Powiązane artykuły