Słynne firmy tuningowehttp://mapet-tuning.com

Wydaje się, że samochody uznanych marek, takich jak Mercedes, Porsche czy BMW są tak dobre, że nie wymagają żadnych poprawek. A jednak ich ulepszone wersje są często dużo droższe od oryginałów, zaś tworzące je firmy tuningowe mają duży wpływ na rozwój motoryzacji i są równie sławne, co producenci aut seryjnych. O silnej pozycji firm tuningowych na rynku samochodowym świadczy także fakt, że podczas największych targów motoryzacyjnych mają one zawsze swoje stanowiska i ich zmodyfikowane samochody często przyciągają większą uwagę niż auta dużych koncernów.

Jedną z najbardziej znanych firm tuningowych jest Brabus, które znajduje się w Niemczech i zajmuje się głównie ulepszaniem samochodów marki Mercedes- Benz. Firma zajmuje się także produkcją aut pod własna marką na bazie Mercedesa i Maybacha, które należą do segmentu samochodów luksusowych i szczególnie są lubiane w USA. Tuning Brabusa skupia się na silnikach, których podwyższona moc skutkuje często rekordowymi osiągami prędkości (słynny model Brabus E V12 czy E V12 Coupe „One Of Ten”). Zmodyfikowane auta odznaczają się również luksusowym wnętrzem oraz zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań podnoszących aerodynamikę pojazdów i komfort jazdy.

Kolejną znaną firmą tuningową, która także mieści się w Niemczech, jest Hamann Motorsport. Początkowo przedsiębiorstwo to specjalizowało się w modyfikacji aut BMW, jednak z czasem obiektem jego zainteresowania stały się samochody takich marek jak Aston Martin, Audi, Bentley, Ferrari, Maserati, Porsche, Mercedes, Rolce-Royce czy Lamborghini. Tuning w wydaniu firmy Hamann opiera się przede wszystkim na imponujących zmianach nadwozia i wnętrza samochodów oraz modyfikacjach układu wydechowego, regulacji silnika czy zmian hamulców, które zmieniają charakter auta na mocno sportowy.

Na różnorodne modyfikacje mogą liczyć szczególnie samochody BMW, którymi zajmuje się wiele firm tunignowych. Jedną z nich jest AC Schnitzer, która specjalizuje się w marce BMW, oferując jej kompleksowe modyfikacje lub ulepszenie pojedynczych elementów, takich jak układ wydechowy, podwozie czy felgi. Oprócz tego właściciele BMW mogą wyposażyć wnętrza swoich aut w liczne produkty firmy np. kierownice, pedały, czy skórzane tapicerki oraz typowe sportowe gadżety.

 

 

 

 

 

 

 

 

O Autorze

Powiązane artykuły