Kombi w okolicach 25 tysięcy złotych?https://pl.wikipedia.org

Crossovery nadal są na topie, jednak warto zwrócić uwagę na auta o rozleglejszej funkcjonalności, jak chociażby kombi z napędem na cztery koła. Dlaczego? Są one świetną alternatywą, ponieważ zmieszczą się one wszędzie tam, gdzie SUV-y, a ich utrzymanie jest znacznie tańsze. Nie można także przemilczeć walorów użytkowych, ponieważ część tych samochodów jest naprawdę niezawodna. Oto kilka propozycji, nie przekraczających dwudziesty pięciu tysięcy złotych, a więc dopasowanych na każdą kieszeń.

Audi A4 B6

Model ten jest jednym z najpowszechniejszych na rynku samochodów używanych, z napędem na cztery koła. Druga z kolei generacja, a więc właśnie B6, miała stanowić konkurencję dla BMW serii trzeciej oraz Mercedesa klasy C. Niemiecki gigant zaproponował więc typowego sedana oraz familijnego Avanta. Audi A4 B6 zostało skonstruowane na takiej samej płycie podłogowej, jak Volksvagen Passat, jednakże Audi charakteryzuje się znacznie mniejszym wnętrzem. To, w jaki sposób wygląda miejsce, na którym będą siedzieli pasażerowie przede wszystkim uzależnione jest od indywidualnych pomysłów i wymagań właściciela samochodu. Na rynku pojawiają się modele o skromnym wyposażeniu, jak i takie posiadające barwną nawigację, tapicerkę skórzaną oraz dwupoziomową klimatyzację. Za najlepsze uznaje się odmiany benzynowe (1,8 turbo, moc 180 km, 3,0 V6).

Alfa Romeo 159

W kwestii napędu na cztery koła i wersji kombi, nie trzeba jedynie skupiać się na niemieckich i japońskich producentach, choć cechuje ich dbałość o najmniejsze szczegóły w kwestiach technicznych. Doskonałym przykładem jest model 159, który jeszcze niedawno pojawiał się w propozycji Alfy Romeo. Stanowił on doskonałą konkurencję dla Volkswagena Passata oraz Forda Mondeo. Niezwykle estetyczny model, stanowiący połączenie sedana oraz kombi, z całą pewnością był jednym z najładniejszych na rynku w swojej klasie. Po raz pierwszy, Alfa Romeo 159 pojawiła się na rynku w 2005 roku, a jego produkcja trwała aż do 2011 roku. Zachwycało nawet wnętrze pojazdu – wszystkie szczegóły zostały wykonane z materiałów doskonałej jakości.

O Autorze

Powiązane artykuły