Muzeum Porsche w StuttgarcieFoto:http://moto.pl/

Marka Porsche ekscytuje miłośników samochodów sportowych od lat, a posiadanie auta z fabryki w Stuttgarcie jest szczytem marzeń wielu kierowców. Fani cenią te samochody za ciekawe rozwiązania techniczne, niesamowite osiągi silnika oraz za niepowtarzalną i niezmienną od lat linię i stylistykę.

Obejrzenie niemal wszystkich modeli Porsche w jednym miejscu możliwe jest tylko tutaj: w muzeum Porsche w Stuttgarcie, mieście położonym na południu Niemiec. To ekscytujące miejsce przyciąga nie tylko fanów motoryzacji i z pewnością jest jedną z największych atrakcji turystycznych na mapie miasta.

Już z zewnątrz budynek Das Porsche Museum sugeruje gościom, że za chwilę znajdą się w świecie, w którym główną rolę odgrywają nowoczesność i piękno. Futurystyczna bryła budowli utrzymana jest w białej kolorystyce, którą łamią ogromne lustrzane oszklenia. Przed budynkiem zaskakuje widzów konstrukcja, składająca się z trzech wysokich słupów, na szczycie których znajdują się oryginalnej wielkości Porsche 911. Rzeźba jest podobno drogowskazem dla zwiedzających, który ułatwia odnalezienie drogi do muzeum wśród obiektów fabryki.

Wnętrze kilkupoziomowego muzeum jest także śnieżno białe, co wydaje się idealnym tłem dla prezentacji modeli samochodów, których na wystawie jest około 80. Przemierzając asymetryczne poziomy muzeum, krok po kroku poznaje się rozwój idei samochodów Porsche, począwszy od pierwszych konstrukcji Ferdynanda Porsche z początku XX w., przez prototypy pojazdów wyścigowych, aż na najpopularniejszych modelach seryjnych skończywszy. Część muzeum poświęcona jest ideom przyświecającym producentom Porsche, do których należą: lekkość (konstrukcji), inteligencja (w rozwiązaniach technologicznych), szybkość, moc, konsekwencja (w designie) oraz pasja do sportu. Ostatnią ideę przedstawiono poprzez ogromną gablotę, w której  można podziwiać wszystkie trofea zdobyte przez Porsche np. podczas rajdów. Wisienką na torcie dla zwiedzających jest sklep z pamiątkami, w którym kupić można małe modele aut, książki o marce i jego twórcy oraz szereg innych gadżetów związanych z Porsche.

O Autorze

Powiązane artykuły