Ciekawe gadżety samochodoweFoto: http://hadron.pl/wakacyjna-promocja-na-gadzety-samochodowe/

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, których niewątpliwie ważnym elementem są prezenty gwiazdkowe. Kierowcom z pewnością przypadną do gustu znalezione pod choinką gadżety samochodowe. Oto lista najciekawszych przedmiotów, które zaskakują swoją funkcjonalnością:

Lokalizator kluczyków samochodowych

Kluczyki lubią się zapodziać, zarówno w domu, jak i biurze, a ich szukanie nieraz zajmuje mnóstwo cennego czasu. Problem może rozwiązać lokalizator kluczy, który składa się z prostego transmitera i odbiornika. Transmitery mogą być formie pilota lub np. karty magnetycznej. Po ich uruchomieniu (np. przyciśnięciu odpowiedniego guzika) lokalizator przyczepiony do kluczy zaczyna wydawać sygnały dźwiękowe i/ lub świetlne. Ciekawą odmianą jest lokalizator reagujący na gwizdanie.

Uszlachetniacz powietrza do samochodu

Niewielkie urządzenie podłącza się do gniazdka zapalniczki, które podczas jazdy likwiduje wszystkie nieprzyjemne zapachy, produkując jednocześnie odświeżający ozon. Gadżet przyda się szczególnie kierowcom palącym papierosy, przewożącym w samochodzie zwierzęta lub podróżującym często na długich trasach.

Kamera samochodowa

Tego gadżetu nie trzeba przedstawiać, gdyż obecnie panuje prawdziwa moda na jego montowanie w samochodzie i nagrywanie przebiegu jazdy. Później filmiki uwieczniające niebezpieczne sytuacje na drodze trafiają do Internetu i są wykorzystywane przez stacje telewizyjne, a nawet przez policję. Osobom bez zacięcia reżyserskiego taka kamera może pomóc w udowodnieniu winy innej osoby w zdarzeniu drogowym, ale także w nagrywaniu jazdy malowniczymi trasami podczas wakacji.

Aktywne lusterko do obserwacji dziecka

Świetny gadżet dla rodziców małych dzieci. Lusterko mocuje się do zagłówka tylnego lub przedniego fotela (w zależności od ustawienia fotelika) i umożliwia obserwację dziecka bez konieczności manipulowania lusterkiem przednim lub odwracania się. Dodatkowo obudowa lusterka wyposażona jest w głośniczki i kolorowe diody, którymi można sterować za pomocą pilota i puszczać dziecku w trakcie podróży różne dźwięki (także uspokajające kołysanki) lub zabawiać malucha migającymi światełkami.

O Autorze

Powiązane artykuły