Przegląd samochoduhttp://mechanik-samochodowy.com.pl/wp-content/uploads/2014/04/2.png

Interesującą kwestią dla wielu kierowców różnych pojazdów jest to, co ile należy dokonać przeglądu, aby mieć pewność nie tylko bezpiecznej jazdy, ale i tego, że przestrzegają obowiązujących przepisów. To bardzo istotne zagadnienie, ponieważ pozwala nie tylko uniknąć różnych kar, ale też zachowywać auto w ciągłej sprawności, co przekłada się na unikanie niebezpieczeństwa na drodze oraz wykrycie wad takich jak nadmierne spalanie paliwa. Warto więc się tym zainteresować.

 

Przy zakupie nowego samochodu nie mogą minąć więcej niż trzy lata od tej chwili bez dokonania przeglądu w warsztacie mechanicznym. Po pierwszej kontroli zyskujemy kolejne dwa lata bez sprawdzania stanu pojazdu. Później jednak co roku musimy upewniać się, że wszystko działa sprawnie – może to być irytujące, ale przepis ten został wprowadzony dla naszego bezpieczeństwa, dlatego też należy się w stu procentach się do niego dostosować. Inaczej łatwo bowiem w porę nie zauważyć nieprawidłowości czy zatruwać środowisko nadmierną ilością spalin.

 

Trudno niekiedy zrozumieć antypatię kierowców do regularnych przeglądów. Owszem, można narzekać na koszty tej czynności, ale to niezwykle ważna rzecz, jeżeli szanujemy życie i zdrowie swoich bliskich, siebie oraz innych kierowców. Badania raz na jakiś czas to najszybsza droga do zażegnania jakichkolwiek wad pojazdu – a to małe poświęcenie w porównaniu do korzyści jakie otrzymujemy dzięki ocenie ze strony fachowca.

O Autorze

Powiązane artykuły