Darmowe systemy GPShttp://jasonlove.ca/wp-content/uploads/2014/01/GPS_logo.jpg

Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że GPS to w dzisiejszych czasach podstawowe wręcz narzędzie. Bez niego łatwo się zgubić na nieznanych sobie trasach, a odnalezienie niektórych punktów w mieście staje się katorgą. Nie dziwi więc ich popularność – co jednak zrobić, gdy nie mamy przesadnej ochoty wydawać setek złotych na nawigację montowaną w naszym samochodzie? Rozwiązań na szczęście jest co najmniej kilka, a wymagają one jedynie posiadania sprawnego telefonu z systemem Android – nie są to duże obciążenia.

 

Najpopularniejszy darmowy system nawigacji to zdecydowanie Google Maps. Dostępność – niekiedy jest automatycznie wgrywany do telefonów – i prostota sprawiają, że cieszy się on sporym uznaniem wśród wielu kierowców. Oczywiście dobrze będzie mieć włączony internet, ale obędziemy się i bez niego. Wystarczy znaleźć na podłączonym do sieci urządzeniu interesującą nas trasę przejazdu, zapisać ją zaznaczając odpowiednią opcję i możemy ruszać w ważnym dla nas kierunku. Program ma pewne ograniczenia – nie pokonamy dzięki niemu połowy Polski. Przykładowo jednak Warszawa okaże się być mało problematyczna.

 

Inne warte uwagi nazwy? Wiele osób ceni sobie Sygic, a MapFactor Navigator czy BE-ON-ROAD to inne produkty, które mogą znacząco ułatwić nam życie. Warto wiedzieć, że wszystkie one są możliwe do uruchomienia bez włączania pochłaniającego transfer i w konsekwencji pieniądze internetu – wystarczy nam jedynie karta SD, na którą przeniesiemy potrzebne nam trasy. W ich przypadku spodoba się nam zapewne fakt, że mapy są już wgrane, a więc nie ma konieczności pobierania ich z internetu, trzeba je jednak co jakiś czas aktualizować.

 

Czym powinniśmy się kierować przy wyborze? Tylko i wyłącznie własną wygodą. Zaproponowane aplikacje różnią się interfejsem, dokładnością czy opcjami językowymi, a w dodatku nie stanowią nawet większości oferowanych darmowych lub płatnych programów. Są jednak godne rozważenia – pomóc nam w tym mogą recenzje znajdujące się na portalach skupionych wokół systemu Android.

 

O Autorze

Powiązane artykuły