Power Big Meethttp://bigmeet.com/eng/wp-content/uploads/2013/02/oversikt-640x400.jpg

Stare samochody to obiekt fascynacji tysięcy osób na całym świecie. Ich elegancki wygląd, niepowtarzalny klimat i nieraz ciekawe ozdoby sprawiają, że pomimo upływu lat ciągle budzą sympatię. Popularność zyskują także zloty miłośników tego typu pojazdów. Co może zainteresować niektórych z Czytelników, największy w skali całego świata odbywa się w Szwecji. Może warto więc rozważyć tam wyjazd?

Power Big Meet odbywa się w Västerås. Festiwal ukierunkowany jest na amerykańskie – a więc dla wielu osób ulubione – modele, a szczególnie te wyprodukowane w okresie między 1950 i 1970 rokiem. To oczywiście nie reguła – znajdziemy tam zarówno starsze, jak i nowsze auta. Na pewno będzie to okazja do zobaczenia legend na własne oczy.

Cała zabawa odbywa się co roku w pierwszy weekend lipca. Na tegorocznej edycji udało się zgromadzić aż około dwudziestu tysięcy klasycznych modeli. Impreza w żadnym wypadku nie powinna zniechęcać obcokrajowców – w 2015 roku goszczono osoby z Tajlandii, Pakistanu czy Singapuru. Dla Polaków też z pewnością znajdzie się miejsce. Już dziś możemy rezerwować wolne dni na 7, 8 i 9 lipca – wtedy odbędzie się kolejna edycja, na której nie może zabraknąć i nas, jeżeli kochamy ciut zapomniane już egzemplarze.

O Autorze

Powiązane artykuły