Lamborghini Urus – szybki i luksusowy SUVfoto: justwelldriven.com

 

Lamborghini na 2018 rok przyszykowało małą rewolucję. Chodzi mianowicie o rozpoczęcie produkowania pierwszego samochodu typu SUV. Pojazd będzie oczywiście równie luksusowy, co reszta produktów, które zapewniły włoskiemu koncernowi prestiż w całym świecie motoryzacji. Nazwą przewidywaną dla innowacyjnego modelu ma być Urus. Samochód po raz pierwszy został przedstawiony – właściwie jedynie jako pomysł – w 2012 roku.

Łatwo domyślić się tego, że Lamborghini celuje od razu w najwyższą półkę, a więc Urus ma składać się z najlepszych możliwych komponentów. Tajemnicą nie jest również fakt, że decyzję o takiej inwestycji marki przyśpieszyły korzystne ulgi podatkowe zaproponowane przez włoski rząd. Sytuacja ekonomiczna zwyczajnie zaczęła sprzyjać zarządowi, co przełoży się na nowe miejsca pracy i właśnie możliwość zaatakowania niszy związanej z SUV-ami.

Zamysł konstrukcyjny oraz wygląd czerpią pełnymi garściami z modelu Audi Q7 – a przynajmniej jego obecnej wersji, a widoczne będzie to chociażby w użytej płycie podłogowej. Prędkości sprzyjać ma masa pojazdu i jej wnętrzności – samochód rzekomo otrzyma jednostkę V10 przetestowaną już w Huracanie.

Wygląd pojazdu zaprezentowany na wizualizacjach sugeruje dosyć masywną konstrukcję wierną duchowi Lamborghini. O tym wszystkim w praktyce przekonamy się jednak dopiero za trzy lata – z pewnością jednak jest na co czekać tym bardziej, że konkurencja w tym sektorze coraz mocniej się zaostrza. Przyszłe lata będą emocjonującym okresem.

 

 

 

O Autorze

Powiązane artykuły