Kultowy kabriolet Ferrarihttp://www.auto-power-girl.com/high-resolution-wallpapers/ferrari-250-gt-californias-pebble-beach/ferrari-250-gt-californias-pebble-beach-2008-3.jpg

Wszyscy uwielbiamy samochody Ferrari. To prawdziwa elita wśród pojazdów – są piękne, efektowne i posiadają niesamowite parametry (moc, przyspieszenie, etc.). Każdy mężczyzna – mały i duży – marzy o posiadaniu takiego auta w swoim garażu. Dużymi rarytasami mogą być dla nas także modele historyczne – a takim jest niezwykle popularny swego czasu 250 GT Spyder California.

Choć mogą się znaleźć osoby, którym ta nazwa niewiele mówi, to warto wiedzieć, że to najbardziej wpływowy model kultowej marki w całej jej historii. Nie mówimy tu jednak o rozwiązaniach konstrukcyjnych, a o wpływie na amerykańską popkulturę. Swego czasu pojazdy z charakterystycznym logo były czymś więcej niż tylko pogromcami szos.

Czy dziś łatwo zdobyć ten przepiękny kabriolet? To pytanie dosyć podchwytliwe, bo z jednej strony wciąż istnieje wiele sztuk, a z drugiej ceny z roku na rok rosną. Być może, jeżeli kolekcjonujemy auta, rozpatrzyć jego nabycie?

O Autorze

Powiązane artykuły