Scuderia FerrariFoto: alphacoders.com

Marki Ferrari to synonim luksusu – to wie każdy z nas. Marzymy o możliwości przejechania się choć raz w życiu modelami z tej stajni – mało kto dorównuje im pod względem mocy, przyspieszenia i właściwości jezdnych. Włosi to w dużej mierze również legendy Formuły 1 – ich samochody i drużyny od dziesięcioleci uchodzą za znajdujące się w ścisłej czołówce.

Projektami dotyczącymi tej dziedziny zajmuje się zespół Scuderia Ferrari. Oddział ten został założony już w 1929 roku, choć początkowo zajmował się jedynie wspieraniem utalentowanych amatorów. To jednak zmieniło się, a obecnie postacie takie jak Fernando Alonso stanowią o sile w każdym kolejnym sezonie tych elektryzujących wyścigów. Każdy musi liczyć się z tym, że ten rok upłynie pod znakiem dominacji Ferrari – doskonali inżynierowie i najlepsi kierowcy świata oznaczają wyzwanie dla każdego.

Oczywiście nie każdy sezon należy do udanych – ostatnie lata nie upływają pod znakiem dominacji nad konkurencją – ale to dotyczy właściwie każdej liczącej się marki. Powszechnie bowiem wiadomo, że od pojedynczych przebłysków ważniejsze jest trzymanie stałego, wysokiego poziomu. Scuderia Ferrari właśnie to robi – powtarzające się raz na jakiś czas wpadki to coś, czego w profesjonalnym sporcie nie da się uniknąć.

O Autorze

Powiązane artykuły