Aston Martin DB10 – tylko dla BondaFoto: http://static2.businessinsider.com Stefan Wermuth/Reuters

James Bond to prawdziwa ikona. Szpieg, elegant i bohater w jednym. Wszyscy doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że Brytyjczyk to nie tylko zabójcze zdolności, ale też ciekawe gadżety oraz – a to nas najbardziej interesuje – niesamowite samochody.

Wiele z części cyklu o przygodach kultowego agenta 007 doczekała się własnych samochodów stworzonych na potrzeby filmu. Tak będzie też w najnowszej odsłonie, kolejnego filmu z udziałem Daniela Craiga – „Spectre”.

Filmy z przygodami Jamesa Bonda – agenta obdarzonego niepowtarzalnym urokiem i niewyobrażalną sprawnością – od lat związane są z marką Aston Martin. Nie inaczej będzie i teraz. Model DB10 to pojazd, którego z pewnością nie ujrzymy na drogach. Dlaczego? Powstało jedynie dziesięć egzemplarzy, a w dodatku każdy zakupiono na potrzeby realizacji filmu. Wynika to ze scen akcji – łatwo o uszkodzenie samochodu, tym bardziej, że może ono nawet być celowe w niektórych fragmentach. Być może jednak niektóre zachowane auta trafią na na przykład aukcje charytatywne.

O Autorze

Powiązane artykuły