Auto z charakterem za 100 tysięcy – jest w czym wybierać!Fot. Mat. prasowe producenta

Jakiś czas temu wcieliliśmy się w rolę bogaczy i sprawdziliśmy, co ciekawego i nietypowego można kupić za ponad pół miliona złotych. Dziś postanowiliśmy dokonać kolejnego przeglądu rynku, ale tym razem poprzeczkę finansową ustawiliśmy na znacznie rozsądniejszym poziomie.

Około 100 tysięcy złotych, bo o tej kwocie mowa, to suma wystarczająca na zakup limuzyny klasy średniej, rodzinnego kombi lub modnego SUV-a. Kto jednak rozgląda się za czymś mniej “oczywistym”, a przy tym oczekuje od auta stylu i emocji, ten może zainteresować się którymś z przedstawionych poniżej aut.

Citroen DS5

Ci, którzy pożądają samochodu o niepowtarzalnym wizerunku i nieograniczonym poziomie luksusu, znajdą w DS5 swojego przyjaciela. Ten ekskluzywny crossover ma nietypową jak na limuzynę karoserię, a pod nią kryje takie wykończenie i takie wyposażenie, że nawet najbardziej wybredni powinni być zadowoleni.

Fot. Mat. prasowe/Citroen

Fot. Mat. prasowe/Citroen

Hyundai Veloster

Z zupełnie innej bajki pochodzi Veloster, który z racji nietypowego układu drzwi jest jednocześnie i sportowym coupe, i praktycznym hatchbackiem. Samochód dostępny jest w kilku wersjach silnikowych, przy czym kierowcom lubiącym dynamiczną jazdę polecamy dopłacić za odmianę Turbo.

Fot. Mat. prasowe/Hyundai

Fot. Mat. prasowe/Hyundai

Lexus CT 200h

W przypadku CT 200h indywidualny charakter auta objawia się w kilku aspektach. Po pierwsze, jest on pełnoprawnym przedstawicielem nobilitującej klasy premium, po drugie, nie nosi znaczka ani Audi, ani BMW, ani Mercedesa, a wreszcie po trzecie, jego napęd stanowi rzadko spotykana hybryda.

Fot. Mat. prasowe producenta

Fot. Mat. prasowe producenta

Mazda MX-5

Czy za około 100 tysięcy da się kupić sportowego roadstera z napędem na tył? Otóż da się i to najlepszy model z możliwych! MX-5 intryguje wyglądem, latem zachęca do złożenia dachu, a niezależnie od pory roku zapewnia maksimum frajdy z prowadzenia, której mogą mu pozazdrościć dużo droższe i mocniejsze samochody.

Fot. Mat. prasowe producenta

Fot. Mat. prasowe producenta

Peugeot RCZ

Od premiery RCZ minęło już parę latek, ale to nie przeszkadza mu w uwodzeniu kolejnych fanów prawdziwej motoryzacji. We francuskim coupe można się zakochać na kilka sposobów, przede wszystkim jednak albo przyglądając się jego wysmakowanej karoserii, albo zabierając auto na jazdę próbną.

Fot. Mat. prasowe/Peugeot

Fot. Mat. prasowe/Peugeot

Renault Megane RS

RS znaczy Renault Sport i wierzcie nam, że jest to sport w najprawdziwszym, bezkompromisowym wydaniu. Model Megane oznaczony tym symbolem okazuje się jednym z najtańszych sposobów na dynamiczne auto kompaktowe, a jednocześnie to jeden z najlepszych samochodów w klasie.

Fot. Mat. prasowe producenta

Fot. Mat. prasowe producenta

Toyota Hilux

Spytacie, co w towarzystwie opisanych wyżej luksusowych i sportowych maszyn robi wół roboczy z wielką paką? Ano znalazł się w naszym zestawieniu, bo wbrew pozorom to samochód nadający się zarówno do ciężkiej pracy, jak i fantastycznej zabawy. Mowa oczywiście o zabawie w terenie, gdzie Hilux czuje się jak ryba w wodzie.

Fot. Mat. prasowe producenta

Fot. Mat. prasowe producenta

O Autorze

Powiązane artykuły

  • Robert

    Nie sztuką kupić auto z charakterem za 100 tys. Może artykuł o auatch z charakterem za 20-30 tys? Bardziej by mnie zainteresował, z pewnością nie tylko mnie.

  • Roberto

    Do 100 000 spokojnie można zgarnąć fajną Mazdę. Widziałem w łódzkiej Matsuoce na ostatnio mazdę trójeczkę skymotion, stan „igła”. Bodaj mniej niż 75 tysiaków. A rocznik 2015. Wiec da się. Trzeba tylko poszukać, najlepiej w sprawdzonych miejscach