Hyundai Equus Limousine – debiut już wkrótce!Fot. Mat. prasowe/Hyundai

Już wkrótce, a konkretniej pod koniec sierpnia na Salonie Samochodowym w Moskwie. Oczywiście nowa limuzyna koreańskiego producenta nie ma nic wspólnego z jabłkami, więc i z debiutem problemów nie będzie. A czy Hyundai Equus Limousine spodoba się rosyjskim oligarchom? Naszym zdaniem preferują oni nieco mniej wyszukane alternatywy, które od razu kojarzą się z luksusem i blichtrem, zaś Hyundai to skryty szlachcic tylko dla tych, którzy na motoryzacji się po prostu znają!

9613cf534227153fbfe8f9a00b6f322cNiestety my nie możemy cieszyć się takimi perełkami motoryzacji, gdyż model Hyundai Equus Limousine nie jest u nas dostępny, ale jeśli ktoś ma nieco mniej wygórowane oczekiwania powinien zapoznać się z ofertą Auto Centrum GOLEMO – tam z pewnością znajdzie odpowiedniego dla siebie Hyundaia. Tymczasem wróćmy do naszego głównego bohatera. Otóż wariant ten jest przedłużoną o 28 centymetrów wersją konwencjonalnego modelu Equus i mierzy dokładnie 5,43 m długości – w sam raz, aby rozprostować nogi na tylnych komfortowych fotelach. Jeśli chodzi o aspekty wizualne, jeśli ktoś nie ma pod ręką długiej miarki, liczne plakietki z napisem „Limousine” przypomną, o jaki wariant w tym przypadku chodzi. O ten droższy oczywiście.

20806e41eded28572dba573775ce37c6Z tyłu modelu Hyundai Equus Limousine zamiast konwencjonalnej, choć niesamowicie wygodnej kanapy mamy dwa indywidualne i sterowane niezależnie od siebie fotele, które zapewnią szczęśliwym podróżnym maksymalną możliwą porcję komfortu. Pomiędzy fotelami wylądował ogromny podłokietnik wypełniony po brzegi przyciskami odpowiedzialnymi za najróżniejsze funkcje. Oczywiście najważniejszy jest pasażer z tyłu, ale na kierowcę, który również nie będzie narzekał na niedostatki komfortu czeka 5-litrowy silnik V8 generujący 430 KM oraz moment obrotowy rzędu 509 Nm. Napęd przekazywany jest na tylne koła za pośrednictwem 8-biegowej skrzyni automatycznej, zaś całość jest w stanie rozpędzić limuzynę od 0 do 100 km/h w czasie 5,8 sekundy. Prędkość maksymalna to 225 km/h.

Trzeba przyznać, że nowy Hyundai Equus Limousine prezentuje się niesamowicie imponująco i w żadnym stopniu nie ustępuje niemieckim konkurentom z najwyższej półki. A jak prezentuje się cena? Teoretycznie atrakcyjnie, gdyż cennik startuje od poziomu 84 500 euro, co w przeliczeniu na naszą walutę daje kwotę około 355 tysięcy złotych.

O Autorze

Powiązane artykuły

Leon ST na cztery łapy

Leon ST na cztery łapy

Podczas Targów Motoryzacyjnych w Wiedniu SEAT pokazał kolejną wersję nowego Leona. Tym razem jest to…