Pięć intrygujących aut dla indywidualistów z grubym portfelemFot. Mat. prasowe producenta

Wbrew pozorom bogaci też mają problemy. Jedni zastanawiają się, jak zagospodarować własną ziemię, inni głowią się, jak rozwijać własną firmę, kolejni natomiast rozważają, jaki samochód sobie sprawić. Załóżmy, że należycie do tej ostatniej grupy, a na kupno auta chcecie przeznaczyć 500-600 tysięcy złotych. Wielu za tę kwotę kupiłoby po prostu luksusowego sedana, jednak Wy chcecie się wyróżnić. Co więc możecie kupić? Oto nasze propozycje!

Audi RS6 Avant

Gdyby spytać kogoś, na jaki model samochodu wydałby ponad pół miliona złotych, jego odpowiedź raczej nie brzmiałaby “kombi”. A szkoda, bo RS6 Avant to zawodnik wszechstronnie uzdolniony. Nie dość, że rasowo wygląda (zwłaszcza w matowym lakierze!), to na dodatek jest luksusowo wyposażony, przewieziemy nim całą rodzinę wraz z wakacyjnym bagażem, zaś jego osiągi są piorunujące (co jest zasługą 560-konnego silnika połączonego z napędem quattro).

Fot. Mat. prasowe/Audi

Fot. Mat. prasowe/Audi

BMW i8

Nasza druga propozycja to nowość, ale nie byle jaka nowość. BMW i8 wygląda tak, jakby przybył do nas z dalekiej przyszłości, a jego technika tylko potwierdza jego ultra-nowoczesny charakter. Pod niesamowicie wystylizowanym nadwoziem znajdziemy technikę jutra składającą się z bardzo lekkiej konstrukcji, a przede wszystkim napędu hybrydowego. Ten ostatni okazuje się ukłonem nie tylko w stronę miłośników ekologii, ale także fanów szybkiej jazdy – silnik spalinowy wraz z elektrycznym generują 362 KM, a to już nie przelewki.

Fot. Mat. prasowe/BMW

Fot. Mat. prasowe/BMW

Jaguar F-Type V8 S

Brytyjski “kocur” to jeden z tych samochodów, w których można się zakochać od pierwszego wejrzenia. Ale nie tylko bajecznie piękna stylistyka jest atutem Jaguara F-Type. Auto ma również w zanadrzu dopasowaną do sportowego wyglądu mechanikę – w odmianie V8 S reprezentuje ją 5-litrowy silnik o mocy 495 KM, połączony z klasycznym napędem na tylne koła. F-Type dostępny jest w dwóch wariantach nadwozia – Coupe i Roadster.

Fot. Mat. prasowe producenta

Fot. Mat. prasowe producenta

Land Rover Range Rover Sport

Czy istnieje samochód wszechmogący? Tak, a jest nim właśnie Range Rover Sport. Dzięki eleganckiemu wyglądowi można nim podjechać pod operę, za sprawą luksusowego wnętrza nadaje się do wożenia arystokratów, a przy wykorzystaniu pełni możliwości silnika jego osiągi oszałamiają. Najlepsze jest jednak to, że choć na szosie wszechmogący Land Rover jest królem komfortu, podczas jazdy terenowej potrafi zdziałać cuda.

Fot. Mat. prasowe producenta

Fot. Mat. prasowe producenta

Mercedes klasy S Coupe

Dla nabywców najdroższych aut świata opcja pt. “Mercedes klasy S” jest czymś zupełnie oczywistym. W efekcie limuzyna spod znaku gwiazdy jest relatywnie popularna. Mimo to da się kupić “eskę” i wyróżnić się z tłumu. Wystarczy sięgnąć po odmianę coupe – ekskluzywne gran turismo, które najważniejsze zalety sedana, takie jak wygoda, bogactwo wyposażenia i bezpieczeństwo, podaje w zupełnie innej, bardziej charakterystycznej i wysmakowanej formie.

Fot. Mat. prasowe/Mercedes

Fot. Mat. prasowe/Mercedes

O Autorze

Powiązane artykuły