Nowy ambasador Peugeot – Novak DjakovicFot. Mat. prasowe/Peugeot

Djakovic został wybrany z uwagi na swoją światową sławę, a także popularność w Chinach, których rynek jest największym samochodowym rynkiem na świecie. Tymczasem Peugeot od dawna angażował się w tenis, o czym świadczy 30-lecie współpracy pomiędzy marką a turniejem Roland Garros – French Open.

Gwiazda tenisa podpisała umowę o współpracy na trzy lata. Pozwala ona wykorzystać jego wizerunek przez wszystkie piony marki, we wszystkich mediach, na całym świecie. Ponadto logo Peugeot zamieszczone zostanie na lewym rękawie koszulki noszonej przez Djakovica podczas wszystkich turniejów, w których weźmie udział. Wybór takiego ambasadora marki nie był zaskoczeniem. Numer 2 światowego tenisa to uosobienie wartości francuskiego koncernu – Stylu, emocji oraz wysokich wymagań.

308_1306jbl040

Fot. mat. prasowe/Peugeot

Tymczasem sam Novak Djakovic oświadczył: „Cieszę się, że mogę reprezentować sławną i znaną na całym świecie francuską markę, mającą ponad 200-letnie doświadczenie w produkcji samochodów. W moich oczach Peugeot jest uosobieniem francuskiej elegancji, wyrafinowania oraz pewnego stylu życia”. Przypomnijmy, że sportowiec jest zwycięzcą US Open i Wimbledonu w 2011 roku. Zdobył dotychczas 41 tytułów w grze pojedynczej i 16 w Masters Series. Djakovic rozpocznie swój sezon podczas turnieju Australian Open, 13 stycznia 2014 roku.

O Autorze

Powiązane artykuły